Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Smołdzino

Wyszukiwanie zaawansowane

Informacja dla osób niesłyszących

Język migowy w urzędzie

Informujemy, iż w związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2012 r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243), osoby niesłyszące i głuchonieme mają prawo do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Urzędzie Gminy Smołdzino.

W kontakcie z Urzędem osoba niepełnosprawna ma prawo do pośrednictwa tłumacza języka migowego. Aby skorzystać z pośrednictwa tłumacza prosimy o powiadomienie Urzędu Gminy Smołdzino (np. e-mail, faks) na co najmniej trzy dni robocze przed planowanym terminem załatwienia sprawy, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Prosimy również o wskazanie sprawy, którą chcecie Państwo załatwić w celu ułatwienia i przyśpieszenia jej załatwienia.

Zgłoszenia można dokonać:

  • osobiście w godzinach pracy Urzędu - od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30

  • za pośrednictwem poczty elektronicznej - adres email: sekretariat@smoldzino.com.pl

  • za pośrednictwem faksu – 59 8117 460

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z tą osobą i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Urzędzie nie musi być wcześniej uzgadniana.

Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.